Pages

06 January 2013

2013?

Tere!

Kõigepealt: Ilusat uut aastat kõigile! :)

Ma ei ole siinsetest jõuludest veel kirjutanud. Slovakkia jõulud on ikka päris teistsugused kui Eesti omad. Kahekümneneljanda(jeesus, kui pikk sõna) hommiku olime kodus. Pärastlõunal läksime sushivanaema-vanaisa juurde ja alustasime kohe laua katmist, sest see võttis juba pea kaks tundi. Aga kui kõik laua ümber olid lõpuks vanaisa pidas pisikese kõne. Kui kõik olid istunud, võttis igaüks omale ühe hästi õhukese vahvli ja määris selle küüslaugu ja meega kokku ja sõi ära. Kui kõik olid esimese suutäie võtnud, vaatasin mina ikka veel seda väga kahtlase pilguga, et no mida? te kavatsete SELLE ära süüa? nalja teete?? aga tegelikult oli see üsna söödav. Seejärel sõime seenesuppi ning lõpuks salatit ja kala. Jah, kala. Jõulude ajal siin ei või liha süüa, aga kala võib. Sel hetkel tundsin küll puudust verivorstist hapukapsast ja kartulist.. no kohutav isu oli selle järgi. Pärast seda sõime veel pisikesi kooke ja pähkleid ja komme. Lõpuks Maya ei suutnud enam kingitusi oodata ja me läksime üles korrusele vaatama kas jeesus oli kingid toonud juba. Jah, siin ei too kinke mitte jõuluvana vaid jeesus. Kui kingid avatud ja natuke veel lobisetud, siis hakkasime Nitrasse sõitma. Ja seal kordus täpselt sama asi, samad toidud, samad joogid, samamoodi kingituste avamine. Veider oli, et siin ei olnud tegelikult sellist hullu söömist jõulude ajal nagu Eestis. Kahekümneviiendal käisime ema sõbranna maja vaatamas, mis pidavat varst-varsti valmis saama. Siis väike lõuna ja seejärel host-ema sõbranna juurde sõit. Õhtu möödus kokates ja ema sõbranna tütrega vesteldes. Millalgi läksime välja ilutulestikku laskma ja lumesõda tegema. Kahekümnekuuenda hommikul sõitsime host-isa vanaema ja tädi juurde. Seal kuulsin, et kahekümnekuuendal, on pisemates külades õhtuti pidu ja laat ja midagi sellist. Ma ainult ei mäleta kelle puhul see tähistamine on.

Aastavahetuse veetsin ma mägedes suusatades. Esimene päev oli ikka veidike hirmus küll. Eriti pärast seda, kui ma suutsin koperdada, selili kukkuda ja ülejäänud mäest selili alla lasta, sest pidama ei saanud hästi ja midagi ei näinud, sest lumi lendas näkku. Aga noh, järgmine päev läks juba paremini. :)
31. detsembril kusagil 7 paiku õhtul saabusin ma kohta, kus me plaanisime uut aastat vastu võtta. Alguses sõime kõhud täis, rääkisime, mängisime paar totrat mängu ja siis mina koos Pet'o, Barbi, Monika ja Pat'o-ga läksime välja, kelgutama. Päris külm oli seal -2 kraadiga, kui just eriti sooje riideid ei ole. Aga vähemalt oli tore. Ükshetk avastasime et kõigest 15 minutit on uue aastani. See tähendas, et jooksime tagasi mägimajakesse ja hakkasime ilutulestikku välja viima ja valmis panema. Siis saabus hetk kus kõik 20 inimest  tulid välja ja hakkasid kooris lugema sekundeid kümnest allapoole ja saabuski aasta 2013! Ilutulestikku lasti palju. Väga palju. Kuid ükshetk lendas minu ja veel paari inimese poole üks nendest rakettidest.. Me küll suutsime mitte pihta saada, aga Tomy, ema sõber, sai sellega vastu jalga. Õnneks midagi hullu ei juhtunud. Millalgi läksime sisse tagasi ja kusagil hommikupoole sai lõpuks magama ka. :)
Kokkuvõttes oli see ülitore aastavahetus, aga kuna blogspot ei lase mul pilte üles panna ja jutt sai otsa, siis ma lõpetan seekord.
 Kallid! :)

Mariliis.No comments:

Post a Comment