Pages

09 December 2012

Ma pole turist, ma elan siin!

Ahojte!

Mul on siin jäänud vähem kui kaks kuud veel. Ja kalendrisse vaadates, avastan, et mul on ette planeeritud need kaks kuud peaaegu, et kõik päevad. Seega tähendab see seda, et see kaks kuud mööduvad arvatavasti kordades veel kiiremini kui viimased kuud. Ja siis peab Eestisse jälle tagasi minema..

Aga nüüd siis üks supertoreda nädala kokkuvõte teile siia.

Esmaspäev:
Koolis ei käinud, selle asemel sõitsime Nitrast pooleteise tunni asemel 6 tundi koju. Peatudes iga suurema poe ja tankla juures, sest alati oli midagi vaja või me otsustasime lihtsalt vaatama minna, mis seal on. :) Ei tore oli. Kuna mul oli viimane päev aega kõneaega laadida, kolm kuud sai viimasest laadimisest mööda ja kui ma poleks laadinud oleks mu sim-kaart suletud, siis me läksime O2 ka. Eelmisel päeval oli olnud mul tõsine probleem kuidas ma selle laetud saan. Sest ema oli ju Mayaga haiglas, mina olin keset viinamarjaistandust, kus pole ei poode, pangaautomaate ega midagi ja netis saab ainult krediitkaardiga maksta, sest mul ei ole Slovakkia pangakontot. Paanika missugune! Aga  kõik lõppes hästi. Sain omale kõneaja laetud ja elu oli jälle lill. :) Aga Maya oli emaga haiglas, sest Mayal pidi operatsioon olema, aga kuna ta on haige natukene siis jäi see ära. Nüüd järgmine nädal on uus aeg, aga see ei ole veel kindel kas ta saab minna, sest tal on ikka köha veel..

Teisipäev:
Käisin küll koolis, aga ma ei tea mis mõte sellel oli, sest jälle jäid pooled tunnid ära ja ma sain juba lõunaajal koju tagasi. See on minu jaoks nii veider, Eestis kui mõnda õpetajat ei olnud, siis andis tundi keegi teine. Aga siin, kui õpetajat pole, jäävad tunnid ära. Ei tegelikult mulle meeldib nii. Ei saa kurta, sest see tähendab jälle toredat õhtupoolikut toredate inimestega. :)

Kolmapäev:
Koolis oli esiteks avatud uste päev. Paganama palju inimesi oli seal ikka. Nii paljud ikka tahavad siia kooli tulla. :)  Ja sellega seoses, ma ei saa ikka aru, kuidas on võimalik, et 13-14 aastased lähevad gümnaasiumisse? Ebaloogiline minu jaoks.  Siis teiseks tähistasime koolis Mikulašt. Ehk siis oli avatud jõulukohvik ja palju süüa ja me saime koolis kommi palju-palju-palju. Ning tänu sellele olid mõned õpilased, kes on õpilasesinduses, riietatud kas ingliks või deemoniks.
Ja tänu Mikulašele oli kool jälle natuke lühem. :) Ehk siis pärast kooli sai jälle klassikaaslastega linnapeale minna. Ehk söömas käia ja avastada mänguväljak, mis Auparki taga on. Jah, väikesed lapsed leidsid kiiged ja karussellid üles. :)


Neljapäev:
Oli päris Mikulaš. Hommikul sai palju-palju kommi. Teate, see siinne Mikulaš on ikka palju parem, kui Eesti päkapikud. Saad oma hunniku komme ühe päevaga kätte ja kõik on super. :) Siis Mikulaše ajal või ennem seda isegi kaunistatakse juba kodu ära. Nagu Ameerika filmis oleks, kõik kohad on üliuhkelt ära kaunistatud. :) Pärast kooli läksime jõululaadale. Jõime kuuma teed, sõime pannkooke, laulsime, tantsisime, kõndisime, rääkisime, naersime ja tegime veidrate olevustega pilte..  lihtsalt super oli. Kuigi väljas oleks võinud natuke soojem olla.. :) Koju jõudsime, siis Maya oli isaga vanaema juures ja me jäime ööseks emaga üksi koju. Või noh koer, Tara oli ka. :) Aga õhtu oli tore, mängisime kaarte, rääkisime kõigest, tantsisime Gangdam style ja käisime külapeal koeraga jalutamas. :)

Meie kuusepuu. :)
Reede:
Kool. Inglise keele esitulus, kus pidi ka kostüüm olema. Nimelt pidime Suurbritaniast kedagi kuulsust mängima. Vahet polnud kas praegusest ajast või 150 aastat tagasi. Ma olin siis Queen Anne.  Võtsin Maya diaara kaasa ja panin pähe. Peale esitlust nõudsid kõik klassivennad seda enda pähe ja tegid pilte. :) Ludo käis pärast ülejäänud päev diraara peas ringi. :) Ja Samuel mängis printsess Dianat. Siis saime me kõik küll naerukrambid. Ta nägi välja päriselt nagu naine. :)
Õhtul läksime sushisse, saime veeeel komme. Ma ei tea mis jõulude ajal saab, kui juba niii palju süüakse. Siis ma lähen täiesti lõhki vist. Pärast seda koju, magama.

Kas ta pole mitte kena naine? :D
Laupäev:
Käisid majaostjad. Nii armas laps on neil. :) Siis kaunistasime veel kodu. No kas ei aita juba? paistab et ei. Aga nii kurb, et meil on kõik jõuluasjad tehismaterjalist. Ei päris jõulupuud, ei päris jõulupärgi.. kurb. Loodame et vanaema juures on päris ikka :) Õhtul tulid Sushi vanaema, vanaisa ja üks naine, kes seal töötab siia. Tegime kuhja piparkooke ja doomino küpsiseid. :) Pole aimugi kes neid sööma hakkab, tõesti. Liiga palju on neid.

Pühapäev:
Käisime emaga ühe uue silla peal jalutamas ja Maya rattaga sõitmas ja seejärel jõululaadal jälle. :) Palju teed, palju vahvleid, veider toki otsas õun, tooli katki istumine, naermine, rääkimine ja veendumine, et ainult Eesti koerad ei vihka mind on lühike kokkuvõtte super päevast.:) Koju tulles tundsin juba õues head lõhna.. ja mis see oli? Ei miski muu kui kartulid, liha ja hapukapsas!!! Niii hea oli seda kõike süüa. :) Pärast söömist ronisime emaga diivani peale teetass käes ja vaatasime Shrek2-e.:) Pärast Shreki lõppemist suundusin ma arvutisse. Nimelt ma teadsin, et lõpuks üle pika- pika aja saan ma Liinaga skypes rääkida. Ja siis tuli veel välja, et Kaisaga ka.. Nii tore oli neid näha ja nende häält jälle kuulda. :) Nüüd peaks ühe õhtu ette võtma, kus ma Õnne ja perega ka räägin. Pole nendegagi tükk aega rääkinud skypes. :)

Kusjuures täna autos vaatasin aknast välja ja nersin omette, kuidas me alles tulime siia. Viinist Bratislavasse bussiga sõites me Johannaga lihtsalt vaatasime neid "mägesid" suu lahti ja imestasime, aga nüüd, ma ei pane neid enam tähelegi. Need mis siin Bratislavas on, need tõesti ei ole mäed.Seega kui see siin nii tasane tundub, mis siis veel Eestis on, ei tea.

Nüüd sai see kohustuslik pühapäevaõhtune postitus tehtud ja lähen ära magama.:) Ja endiselt loodan, et te kirjutaksite mulle mida te kuula tahate minust. :)

Kallid teile kõigile! :)
Mariliis.:)

No comments:

Post a Comment