Pages

27 August 2012

Peres!

Tere!

Niisis, üleeile umbes 3 paiku läksime Victori hotelli, seal oli host vanematel infotund ning Suse ja mina saime oma vanematega kokku. Igatahes kohale jõudes olime meie ühel pool klaasseina ja pered teisel pool. Kõigepealt kutsuti mind sisse, sest mu pisike õde Maya ei jõudnud ära oodata minuga kohtumist. Siis selgus et mu ema-isa polnudki hetkel seal. isa oli tööle läinud ja ema linna peale midagi ostma, seega ma sain Mayaga natuke joonistada ja kaarte mängida. Siis kutsuti ka Suse sisse, tal olid ema ja isa seal. Suse ema hakkas nutma kui teda nägi. :) Siis nad natuke aega rääkisid ja me pidime ennast slovakkia keeles tutvustama. Mõlemad ütlesime ainult, et moja meno je Mariliis. Ja som vimmenna studentka. Som ž estonstko. Mam sedemnast. :) Muud ei tulnud lihtsalt pähe ja ma ei julgenud rohkem rääkida, sest ülejäänud lausetes ma polnud kindel, et kas on õieti. Veidi aja pärast jätsin Susega hüvasti ja jäin ema ootama. Ta tuli umbes poole tunni pärast, viis mu ja Maya(maya keeldus koju minemast, tahtis minuga pakkima tulla) sinna majja kus me elasime ja läks koju. Kuskil poole 8 paiku õhtul tuli meile järgi, läksime võtsime mu isa töölt ja siis läksime mu isa vanemate Sushi söögikohta sushit sööma. Pool isapoolset suguvõsa oli seal, mis tähendas palju põsemusisid. Ma pole ikka nendega harjunud..(Muide, emme, mäletad veel ikka, et sa lubasid mulle sushit teha kui ma tagasi tulen?) Kunagi üheksa paiku läksime koju. Neil on niiii ilus maja ja minu tuba on ka ilus. Neil on koer(kes ei söönudki mind ära) ja kameelion, kes näeb väheke hirmus välja.Kusjuures, nii kui koju läksime, hakkasid ema ja isa mu tuba ümber tõstma, ma ei tea miks. :) Ja siis ma pakkisin asju lahti ja andsin kingitused üle. Emme kootud villased sokid Mayale meeldisid kõigile väga ja Lotte ka, aga nad ei oska öelda Lotte ja siis jäi nimeks Lutte või miskit sellist. :) Limonaad Mayale ei meeldinud, aga vanematele meeldis küll, kuigi  see pidi veidike liiga mulliline olema. :) Komme nad pole veel söönud, nii et seda ma ei tea mis nad neist arvavad. :) Kuskil 12 ajal läksin magama ja hommikul ärkasin poole 10 paiku. Siis hommikusöök, isa läks trenni ja mina, ema, Maya ema vanemate juurde. Seal olid ka mu ema mõelmad vennad peredega, mis tähendas jälle palju põsemusisid.. :) Minu tuleku puhul oli kooki tehtud, marjadega, hästi hea oli. Siis näidati mulle aeda, mul vajus suu lahti, see oli niiiiii suur. Nii palju virsikuid, viinamarju, ploome, pirne, õunu jne.. See tähendas kaua kaua istumist aias ja nende söömist. Nii head olid. :) Millalgi viie paiku hakkasime koju sõitma, vihma hakkas sadama ja ma jäin autos magama. Järjekordselt olin mitte milleski nii väsinud. Koju jõudsime, sõime JÄLLE. Pärast seda hakkasin emaga slovakkia keelt õppima, keeruline oli, aga noh, peab hakkama saama. Kusjuures nad koguaeg kiidavad mu hääldust, nii et sellest vene keelest on ikkagi kasu olnud. :)

Eile õhtul kui eesti emaga facebookis rääkimise lõpetasin tuli korraks ka kohutav koduigatsus, sest mu pere ei oska eriti inglise keelt ja noh, keeruline on suhelda, aga see läks hästi kiiresti üle ja nüüd on kõik hästi jälle.

Täna olen ema töö juures. See on Auparki(see suur kaubanduskeskus mille pildi ma ka siia panin) kõrval olev ülikõrge maja(me oleme 10 korrusel, hetkel). Õhtul läheme mu kooli vaatama, kuigi keegi ei tea kus see asub jne ja mulle mõndasid kooliasju ostma.


Nüüd vist praguseks kõik.
 Ja kell on teie aja järgi alles 12 päeval ja juba 50 blogi vaatamist. Küll te alles vaatate tihti mu blogi.:)

Kallid!:)


Mariliis:)

No comments:

Post a Comment